Teisingas maistas šunims

Maistas vienintelis energijos šaltinis. Svarbu, kaip maitinamės patys ir kuo šeriame savo augintinius. Šuniuko sveikata labai priklauso nuo maisto kokybės. Gerai žinoma, jog prastu pašaru šeriami šuniukai dažniau serga, o kalės – dažniau patiria abortą. 
Šuns maisto medžiagų poreikiai keičiasi per visą jo gyvenimą. Šiuo klausimu atlikta daug tyrimų. Be to, klaidingai manoma, jog šuo turi būti maitinamas vien tik mėsa. Nors pirmieji šunys buvo plėšrūnai ir maitinosi savo sumedžiotu grobiu, tačiau jie ėdė ne tik pagautos aukos mėsą, bet ir vidaus organus bei skrandžius su apvirškinto pašaro likučiais. 
Todėl mes siūlome šunis šerti sausais subalansuotais pašarais, nes šiuose produktuose gamintojai puikiai suderino angliavandenių, baltymų, riebalų, mineralinių medžiagų bei vitaminų kiekį reikalingą jūsų augintiniui. Be to, toks maistas yra lengvai virškinamas o organizmas puikiai įsisavina visas jame esančias naudingas medžiagas. 
Aukščiausios kokybės pašarai būna įvairių rūšių, pritaikyti tiek diddžiųjų, tiek mažųjų veislių atstovams. Individualų patarimą kuo ir kaip šerti savo augintinį jūs gausite veterinarijos gydyklose. 
Šerti sausais pašarais šunį yra labai patogu, nes nieko nereikia patiems kurti ir galvoti, kadangi už jus jau tai padarė keli šimtai diplomuotų mitybos specialistų. Be to, keliaudami su augintiniu neturėsite problemų dėl maisto gabenimo ir gaminimo. 
Visgi dauguma savo šunis vis dar šeria natūraliu maistu, t.y. košėmis ir pan. Toks maisto gaminimas užima nemažai laiko, be to, jūs privalėsite papildomai pirkti mikroelementus ir vitaminus, kad visiškai patenkintumėte organizmo poreikius. 
Kad maistas gyvūnui netinka pirmiausia parodo žvilgesį praradęs jo kailis, pageltę dantys, nutukimas ar liesumas, blogas apetitas, viduriavimas ar vėmimas. Netinkamai maitinami gyvūnai serga ir judėjimo aparato ligomis, kadangi jų organizmui neužtenka kalcio ir fosforo, todėl gali atsirasti raisčių ar sausgyslių problemų, pasidaro trapūs kaulai.
Dažniausios šėrimo klaidos:
  • Šėrimas tik mėsos produktais šunims sukelia taip vadinamą “mėsos sindromą” (kalcio trūkumą).
  • Netinkamas kalcio ir fosforo santykis racione sutrikdo kaulų vystymąsi.
  • Skanėstai nuo jūsų stalo yra per sūrūs ir riebūs.
  • Mineralų ir vitaminų trūkumas.
Aukštos kokybės pašaras šuniukui garantuoja:
  • Optimalų augimą
  • Stiprią imuninę sistemą
  • Sveiką odą ir žvilgantį kailį
  • Stiprius kaulus
  • Ilgą ir sveiką gyvenimą