Veterinarijos klinika Kaune | Jorkšyro terjero kirpimas
Jorkšyro terjerai (šnekamojoje kalboje - "jorkai") - yra veislė išvesta 19a. Jie puikiai žinomi kaip geri palydovai ir visam pasaulyje vertinami, kaip papildomas ypatingas aksesuaras. Tačiau, priešingai nei rankinė, šis "aksesuaras" gali būti geriausias ir ištikinmiausias draugas.

Temperamentas: Jorkšyro terjerai yra žavingi ir inteligentiški, nepaisant jų mažo dydžio, jie pasižymi drąsa, ištikimybe ir prieraišumu. Mėgsta ilgus pasivaikščiojimus, bet būna laimingi lakstydami ir mažame sode ar namuose. Svarbu, kad šunelis turėtų pakankamai žaislų ir užsiėmimų. Ryžtingai gina savo teritoriją, turi aštrią klausą, ir praneš savo šeimininkui net apie patį tyliausią įsibrovėlį. Gali būti labai triukšmingi.

Kailio priežiūra: Šuns kailis ilgas, tolygiai krenta abiejose pusėse. Standartinė spalva – tamsaus plieno mėlynumo arba sidabro mėlynumo. Kailis ant krūtinės sodrios, ryškios gelsvai rusvos spalvos. Jorkšyro terjero kailis nesišeria ir neturi pavilnės, todėl jie tinkami alergiškiems žmonėms ir tiems, kurie nemėgsta šėrimosi.

Šuniuko dydis:
Ūgis 19 – 22 cm. Svoris 1,8 – 3,2 kg
Jorkšyro terjero kirpimo ypatumai:
Šie šuniukai suteikia visišką laisvę išreikšti savo skonį. Viso pasaulio gyvūnų kirpėjai eksperimentuoja su šios veislės išvaizda ir yra sukurta begalės šukuosenų. Formuojant šukuosenas šiems šuniukams neapsiribojama vien šunioko kirpimu. Taip pat šuniuko įvaizdžio formavime naudojami įvairūs aksesuarai, pinamos kasos ar net pasitelkiama kailio dažymas.

  • Šuns galvos ir snukučio šukuosena - puošni - jorkšyro terjero kirpimas dažniausiai atliekamas pagal šeimininko pagaidavimą. Tačiau, mieli šeimininkai, nepamirškite, kad kuo pompastiškesnė augintinio šukuosena, tuo daugiau priežiūros ji reikalauja. Juk šie mažyliai - labai aktyvūs. Šuniuko galva - gali būti šio augintinio karūna. Gali būti trumpo ar paprasto kirpimo (kas palengvina priežiūrą), galima šuniukui pinti kasas ar net galima formuoti specialias šukuosenas. Tam tikrais atvejais, norint sufomuoti "jorkui" specialią šukuoseną, tai galima atlikti tik per seriją kirpimų. Būtinai savo galimybes aptarkite su gyvūnų kirpėja.
  • Kūno plaukas - trumpas ar ilgas? Jorkšyro terjerai turi būti apkirpti skoningai. Tad šių šunų kūno kirpimas dažniausiai būną derinamas, siekiant paryškinti galvos šukuoseną. Pvz., esant itin puošniai augintinio galvos šukuosenai (karūnai), ilgas kūno plaukas gali jos neišryškinti.
  • Letenų plauko formavimas - jorkšyro terjero letenų kirpimas priklauso nuo norimo galutinio vaizdo ir augintinio galvos ir kūno šukuosenos. Kojų kailis gali atkaroti kūno kailio ilgi arba gali būti formuojama speciali augintinio šukuosena. Galinių ir priekinių letenų kirpimas gali skirtis.