Veterinarijos klinika Kaune | Pudelio kirpimas
Pudeliai - nuo seno žinomi, kaip didikų šunys. Jie kompanija palaikydavo net gi monarchams.

Temperamentas: Pudeliui būdinga elegancija, aristokratiškos manieros, didybė. Jis lengvai dresuojamas, laikomas vienu protingiausiu pasaulio šunų. Šio tipo šunys yra įvairiapusiai – puikiai prisiderina ir prie tingaus, ir prie aktyvaus šeimininko gyvenimo būdo. Nuolat straksi, juda, šokinėja. Mėgsta turėti daug veiklos.

Kailio priežiūra: Pudelių kailis yra tankus, bet labai lengvas. Jie nesišeria ir neturi šunims būdingo kvapo. Tankūs šuns plaukai gerai apsaugo nuo drėgmės – plaukams sušlapus, pavilnė lieka sausa. Kadangi jų kailis tankus, jį reikia dažnai šukuoti, maudyti ir kirpti.

Pagal dydį pudeliai skirstomi į 3 grupes:
  • Didieji (karališkieji), kurių ūgis ties gogu 45-58 cm.
  • Mažieji, kurių ūgis ties gogu 35-45 cm.
  • Nykštukiniai (miniatiūriniai), kurių ūgis ties gogu 28-35 cm.
Pudelio kirpimo ypatumai:
  • Šuns galvos ir snukučio šukuosena - puošni - pudelio kirpimas dažniausiai paryškina augintinio veido ir charakterio bruožus. Šuniuko galva - tai šio aristokratiško augintinio karūna. Ji turi būti puošni, bet kartu ir netrukdyti. Kerpant pudelį aktualu išlaikyti tinkamo ilgio plaukus, kad po kirpimo šuniukas atrodytu didingai, o ne juokingai.
  • Kūno plaukas trumpesnis - pudeliai turi elegantišką, liesą/atletišką kūną. Tad šių šunų kirpimas dažniausiai atliekamas, siekiant paryškinti elegantišką veislės siluetą ir raumenyną. Dažniausiai pudelių kirpimas (torso) būną kaip galima trumpesnis, siekiant paryškinti elegantišką augintinio siluetą, raumenyną ir siekiant supaprastinti augintinio priežiūrą. Tačiau ne retai pudiai kerpami ir paliekant pakankamai ilgą torso kailį.
  • Letenų plauko formavimas - pudelio letenų kirpimas priklauso nuo norimo galutinio vaizdo ir augintinio dydžio. Kojų kailis gali atkaroti kūno kailio ilgi arba gali būti formuojama speciali augintinio šukuosena. Galinių ir priekinių letenų kirpimas gali skirtis.

Pudelių šukuosenos

Pudeliai - viena iš tų veislių, kurios turi didelį galimų šuokuosenų pasirinkimą bei galimybę eksperimentuoti su šuns šukuosena.
Tam tikri šuniuko kirpimai yra standartiniai, būdingi tik šiai veislei. Kai kurios šukuosenos labai neženkliai skiriasi viena nuo kitos. Gali skirtis kailio ilgiai, šuniuko kirpimo linijos, skutimo zonos. Taip pat, reikia suprasti, kad šuniuko kirpimą gali įtakoti ir veislės bruožas - garbanotas kailis.
Kaip ir žmogaus, taip ir šuns šukuosena gali iš esmės pakeisti jo išvaizdą. Vienos šunų šukuosenos gali suteikti augintiniui linksmo, nerūpestingo draugo įvaizdį, kitos - rimto, didingo asmens įvaizdį.
Tam tikrais atvejais, kerpant šunis, reik atsižvelgti ir į praktinę pusę. Kailis yra ne tik grožio elementas, bet ir šuniuko rūbelis - jo apsauga. Tad kartais, geriau trumpesnis kirpimas, nei paliktas ilgas kailis ir atvirkščiai. Taip pat, prieš kerpant augintinį, rekomenduotina pasitarti su šuns kirpėja apie tolimesnę šukuosenos priežiūrą.