Veterinarijos klinika Kaune | Vakarų škotijos baltasis terjero kirpimas
Vakarų škotijos baltasis terjeras - yra pakankamai sena veislė, kuri žinoma ir buvo vertinama, kaip medžioklės pagalbininkas. Dėl to šie terjerai yra judrūs ir energingi, žaismingi. Baltas kailis šuniukams specialiai prigijo, kad jie būtų geriau matomi medžioklės metu. Na o šiais laikais baltas gražus kailis ir dailus šuniuko kirpimas gali padaryti Jūsų augintinį išskirtiniu.

Temperamentas: Vakarų Škotijos baltieji terjerai yra puikūs kompanionai, su kuriais niekada netenka nuobodžiauti. Tai yra energingi ir linksmi augintiniai, kurie tiesiog dievina aktyvią veiklą. Dėl savo medžioklinių šaknų, šios veislės šunys mielai žaidžia su kamuoliuku bei mokosi įvairių triukų, juos išjudinti tikrai nebus sudėtinga. Baltųjų terjerų veislės šunys labai vertina žmonių dėmesį ir negali pakęsti vienatvės. Galite būti maloniai nustebinti, su kokiu džiaugsmu jus gali pasitikti šuo! Vakarų Škotijos baltieji terjerai gali prisitaikyti ir kelionių metu, tad tuo atveju, jei turite galimybę kartu pasiimti augintinį, būtinai ja pasinaudokite. Šios veislės šunys yra labai imlūs dresūrai, tačiau kartais gali būti labai užsispyrę.

Kailio priežiūra: Vakarų Škotijos baltųjų terjerų kailis yra dviejų sluoksnių: viršutinis sluoksnis yra tankus ir gana šiurkštus, paprastai 5 cm ilgio, pavilnė – tanki ir minkšta. Šios veislės šunys praktiškai nesišeria (arba nesišeria visai), todėl jų kailis yra laikomas hipoalerginiu.

Šuniuko dydis:
Vidutinis ūgis ties ketera siekia apie 28 cm. Svoris : 6 – 10 kg
Vakarų škotijos baltojo terjero kirpimo ypatumai:
Priešingai nei Jorkšyro terjerų kirpimas, kuris yra labiau estetinis, šių terjerų kirpimas yra labiau funkcinis. T.y. šie terjerai dėl savo medžiotojo genų yra labai energingi draugai. O baltas kailis, kaip ir baltas rūbas - gali būti tepus. Tad yra kelios pagrindinės rekomendacijos, koks turi būti vakarų škotijos terjerų kirpimas, kad jiems būtų komfortiška o jų šeinininkams būtų paprastesnė priežiūra.

  • Ausų zona turi būti švari
  • Akių zona turi būti tvarkinga
  • Ūsų ir snukučio zona turi būti apkarpyta, kad šuniukas atrodytų tvarkingai ir kailis netrukdytų valgyti.
  • Torso kailio kirpimas turi būti toks, kad nesiveltų ir nevaržytų judesių
  • Turi būti suformuotas šunelio letenėlių kailis ir apkarpytos pažastėlės
  • Uodegos kirpimas - dažiausiai formuojama "morkos" šukuosena
  • Sutrumpintas kailis aplink tuštinimosi angą
  • Apkirpti nagai ir sutrumpinamas padelių kailis


Šių šunų kirpimas skirstomas į dvi dalis: šuns kirpimas žirklėmis ir kirpimas mašinėle. Mašinėle šiems terjerams kerpamas kūnelio ir uodegos kailis, kur pagrinde jį reikia tik patrumpinti iki tinkamo ilgio. Labai svarbu tinkamai patrumpinti kailį aplink tušyinimosi angą, tada supaprastinama šuniukų higiena.
Labai svarbu yra ir padukų bei pažastėlių pakirpimas, tada šuniukams bus palengvinamas judėjimas.
Vakarų škotijos baltojo terjero galvos - snukučio kirpimas pagrinde atliekamas žirklėmis. Taip formuojama šuniuko šukuosena. Šuniukui apkerpamas kailis akių bei ausų zonose, kad nebūtų varžomos augintinio juslės. Ūsų ir snukučio kailio kirpimas reikalingas, norint suteikti nepriekaištingą išvaizdą, bei užtikrinti higieną maitinimosi metu.