Image

Įsigijus naują augintinį svarbu ne tik laiku pastebėti ligos požymius, bet ir tinkamai vykdyti profilaktiką. Tik tinkama profilaktika padės apsaugoti Jūsų gyvūną nuo netikėtų susirgimų.

Dehelmintizacija – tai vaistų nuo kirminų skyrimas profilaktikos tikslais. Kol gyvūnas jaunas (iki 6 mėn), jis su aplinka susipažįsta ragaudamas, todėl ėda ne tik ėdamus, bet ir neėdamus daiktus. Tokiu būdu Jūsų augintinis gali priryti kirminų kiaušinėlių, kurie išsirita į suaugusius kirminus ir dauginasi gyvūno organizme. Todėl vaistų nuo kirminų reikėtų augintiniui suduoti kas mėnesį laiko iki 6 mėnesių amžiaus, o vėliau rekomenduojama duoti kas 3 mėnesius.

SVARBU! Kiekvieną kartą, kai gyvūnas atvedamas profilaktiškai vakcinuoti, prieš šią procedūrą augintinis turi būti dehelmitizuotas t. y. 10 dienų iki paskirtos vakcinacijos.

Profilaktinė vakcinacija (skiepai) - turi būti atliekama pagal tam tikrą schemą:

Gyvūno amžius

Vakcinacijos duomenys

2 mėn.

Polivalentinė vakcina

3 mėn.

Polivalentinė vakcina su pasiutlige

6 mėn.

Polivalentinė vakcina

15 mėn., ir kas metus

Polivalentinė vakcina su pasiutlige

Mes vakcinuojame gyvūnus tik saugiomis ir mažai alergijų sukeliančiomis vakcinomis. Dažniausiai renkamės vieno dūrio vakciną, todėl gyvūnas patiria kiek galima mažiau streso ir skausmo. 

Profilaktinis ektoparazitų naikinimas turėtų būti atliekamas visus metus, o ypač šiltuoju  metu, kai lauko temperatūra yra pliusinė (nuo pavasario iki žiemos). Itin didelį dėmesį reikėtų skirti apsaugai nuo erkių, nes jos platina parazitines ligas tokias, kaip babeziozę, erlichiozę, anaplazmozę ir boreliozę. Kokios priemonės yra efektyviausios jūsų gyvūnui? Reikėtų pasitarti su veterinarijos gydytoju, nes kiekvienas atvejis yra individualus. Laiku neatlikus profilaktikos, Jūsų gyvūnas gali rimtai susirgti ir netgi nugaišti.

Geriausias gydymas, tinkama profilaktika!